+48 883 111 044 /    info@cloon.pl   /  MAGAZYN PŁYT

Kilka informacji dot. schodów z kamienia naturalnego

Najczęściej zależy nam na tym aby trwałość pozwalała nam cieszyć się nimi na długie lata. By były bezpieczne, stabilne oraz mało uciążliwe w czyszczeniu i pielęgnacji. No i ten wygląd ! Jedyny w swoim rodzaju elegancki, a zarazem efektowny. Kamień nie narzuca stylu, a doskonale wkomponowuje się w to, co już mamy w swoich pomieszczeniach. W pewne elementy wyposażenia domu czasem lepiej jest zainwestować w czasie budowy, a później przez lata odcinać od tej inwestycji kupony, w postaci łatwej pielęgnacji.

Schody z kamienia naturalnego mają swoje podstawowe rozróżnienie na zewnętrzne oraz wewnętrzne

Czy na zewnętrzne schody można zastosować kamień ? Jeśli tak to jaki ?

Tak, jak najbardziej – jest to chyba najtrwalszy materiał znajdujący się na rynku, lecz musi on spełniać odpowiednie warunki. A mianowicie przede wszystkim musi być to granit. Najwłaściwszy byłby piaskowany, płomieniowany lub groszkowany. Jeżeli jednak w wizję projektanta lub inwestora wpisuje się polerowany proponujemy wypłomieniowanie lub wyfrezowanie pasków antypoślizgowych co będzie gwarancją większego bezpieczeństwa w przypadku deszczu lub śniegu. Granit cechuje bardzo duża wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Stopnie granitowe są również mrozoodporne i wodoodporne – przetrzymają niskie temperatury i największe ulewy. Wygląd materiału granitowego jest dużo bardziej oryginalny niż gładka powierzchnia innych materiałów.

Czy na schody wewnętrzne możana zastosować kamień ? Jeśli tak to jaki ?

Kamień sprawdza się na zewnątrz budynku, ale z powodzeniem możemy go stosować również we wnętrzach. Eleganckie schody z materiału naturalnego jakim jest kamień stosowane są oczywiście również w środkach. Jedną z ich wyjątkowych zalet jest fakt, że nie wchłaniają brudu. Bez trudu utrzymamy ich powierzchnie w czystości – możemy stosować większość środków czyszczących, które nie wyrządzą im krzywdy. Mają także przewagę tego, że są łatwe w pielęgnacji. Ponieważ są gładkie i nienasiąkliwe, zabrudzenia nie będą się ich trzymać tak, jak np. schodów z betonu (okazuje się, że nawet schody z twardego drewna dębowego trzeba co jakiś czas odnawiać, co nie jest łatwe). Cechy praktyczne tego trwałego materiału mogą zapewnić nam zadowolenie na lata. Stabilne i wytrzymałe – nie ulegną czasowi. Ich specyficzna powierzchnia, łącząca kilka zbliżonych do siebie odcieni sprawdzi się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych aranżacjach. Stworzy zgrany duet szczególnie z gładkimi posadzkami , które nie będą konkurować z niejednolitą powierzchnią schodów z kamienia. Nic więc dziwnego, że schody z granitu czy marmuru to coraz częstszy wybór tych z nas, którzy właśnie urządzają swoje cztery kąty. Ponieważ kamień jest łatwo obrabiany, możemy uzyskiwać różne kształty stopni.

Czy schody z kamienia naturalnego są śliskie ?

Tak samo jak schody drewniane lakierowane. Dla większego bezpieczeństwa możemy zastosować preparat antypoślizgowy lub wtopić specjalne paski antypoślizgowe (gumowe). Istnieje także możliwość wyfrezowania pasków antypoślizgowych w materiale.