+48 883 111 044 /    info@cloon.pl   /  MAGAZYN PŁYT

Kamień jest niezwykle trwałam materiałem. Aby zachować jego  walory estetyczne na długie lata warto go jednak odpowiednio zabezpieczyć. Impregnacja to trwała ochrona kamienia przed zniszczeniem i zanieczyszczeniami. Dzięki swoim właściwościom impregnaty zapobiegają przenikaniu w głąb kamienia różnych cieczy, przez co ograniczają przywieranie brudu, ułatwiają utrzymanie powierzchni w czystości, zapobiegają odbarwieniom spowodowanym przez ciecze, tłuszcze czy farby.

  1. Impregnację powierzchni kamiennych należy rozpocząć od dokładnego jej oczyszczenia z wszelkich zabrudzeń za pomocą delikatnego środka myjącego. W przypadku występowania tłustych plam, należy się ich pozbyć, używając rozpuszczalnika na bazie acetonu. Tak oczyszczoną powierzchnię przecieramy na sucho i pozo-stawiamy na minimum pół godziny.
  2. Impregnat najlepiej nanosić przy pomocy butelki z atomizerem lub, w przypadku dużych powierzchni, za pomocą konewki ogrodowej. Impregnat natryskujemy na powierzchnię, a następnie równomiernie rozcieramy pozostawiając cienką warstwę na powierzchni kamienia. Pozostawiamy środek na minimum 4 godziny. Po tym czasie usuwamy nadmiar impregnatu czystą, suchą bawełnianą ściereczką lub mopem.
  3. Do impregnacji powierzchni polecamy sprawdzone środki, których sami używamy przy codziennej pracy: NS200GlassXL2 – nowoczesny impregnat, powstały w wyniku procesów nanotechnologicznych, o działaniu ochronnym, przeznaczony do powierzchni polerowanych: granitowych, marmurowych i gresowych. Szczególnie zalecany do użytku wewnątrz budynku na: blaty, posadzki, parapety, schody, okładziny ścian i inne. Chroni powierzchnie mineralne przed zabrudzeniami oraz wchłanianiem barwiących cieczy takich jak kawa, wino czy herbata.
    NS200A – to nanoimpregnat dedykowany do powierzchni płomieniowanych, mający dwukierunkowe działanie – wewnętrzne i zewnętrzne. Po pierwsze wnika w głąb kamienia zabezpieczając go przed wchłanianiem wilgoci, soli i chlorków. Po drugie- chroni powierzchnię przed zabrudzeniami. Nie zmienia struktury kamienia ani jego barwy, nie matowi i nie natłuszcza. Idealny do zastoso-wania wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Impregnat można stosować nie tylko na powierzchnie kamienne, ale także mineralne farby i tynki, płytki ścienne i fugi oraz inne, nawet mało chłonne podłoża mineralne. Zawsze musi stanowić ostatnią, zewnętrzną warstwę.